Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek z Velkomeziřičska

9. 6. 2009

Ruda ovládla dorostenecký Plamen

Tuto sobotu se v Bystřici nad Pernštejnem konalo jarní kolo hry Plamen pro dorost. Soutěžilo se v kategorii dorostenců, dorostenek a smíšených družstev. Ve všech kategoriích se skvěle umístily kolektivy hasičů z Velkomeziříčska.

Soutěž se skládá ze závodu hasičské všestrannosti (který se běžel už na podzim), štafety 4x100m s překážkami, běhů jednotlivců na 100m s překážkami, testy z požární teorie a královské disciplíny, požárního útoku.

V sobotu bylo velmi deštivé počasí, ale i s tím se museli hasiči vyrovnat. Nakonec byly pro všechny kolektivy zrušeny „stovky“. Mezi dorostenci se v této sezoně utkalo celkem 6 družstev. Dorostenky to měli o něco lehčí, v této kategorii bojovali pouze 3 družstva. V kategorii smíšených družstev závodilo kolektivů nejvíc.

Mezi dorostenci po podzimním kole vedli hasiči ze Žďáru nad Sázavou. To se však rychle změnilo. Na útoku vyhráli borci z Rudy a na štafetě zvítězily Lhotky. Nakonec se družstva porovnala na výsledkovou listinu takto: na třetím místě se umístil kolektiv ze Žďáru nad Sázavou, druhé místo obsadili hasiči ze Lhotek a vítězství si odnesli kluci z Rudy.

Mezi dorostenkami se vzplanul boj mezi holkami z Rudy a z Velkého Meziříčí. Na podzim vyhrály Rouďačky, ale holky z Meziříčí chtěly obhájit loňské prvenství. Vítězstvím štafety hasiček z Velkého Meziříčí se skóre vyrovnalo. Testy u obou družstev byly bezchybné. Rozhodnout tedy musel požární útok. Ve chvíli, kdy už měly nastoupit na start právě družstva dorostenek, se rozpršelo a soutěž byla přerušena. Po nucené přestávce nastoupily na útok holky z Rudy a po nich šly na start holky z Meziříčí. Nakonec vyhrály dorostenky z Rudy, a tak se staly i vítězkami celého okresního kola a získaly postup do krajského kola. Na druhém místě se tedy umístily hasičky z Velkého Meziříčí a třetí skončily dorostenky z Velké Losenice.

Mezi smíšenými družstvy už od podzimního kola vedla Dobrá Voda. Jediný hasičský tým, který ji mohl významně ohrozit, byli hasiči z Mostišť. Ale dorost z Dobré Vody předvedl absolutně nejrychlejší požární útok z celé dorostenecké soutěže a tím si tito hasiči první místo opravdu zasloužili.

                Do krajského kola, které se bude konat 14. června v hasičském areálu v Petrovicích, postoupila pouze první družstva z kategorie dorostenců a z kategorie dorostenek, tedy oba roudské týmy. Na nováčky v soutěži dorostu je to opravdu překvapivý výsledek. Z jednotlivců postupuje do krajského kola každý, kdo se zúčastnil podzimního kola hry Plamen pro kategorii dorost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář