Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrskové kolo- klasický způsob hašení požárů

15. 8. 2008

 

O tom, že na domácí půdě se lépe závodí, se přesvědčili naši hasiči na okrskovém kole, které se konalo 18. 5. 2008 na místním hřišti. V rámci okrskového kola se na Rudě utkaly týmy z Velkomeziříčska. I když nám počasí příliš nepřálo a téměř celé odpoledne propršelo, dá se říci, že se soutěž vydařila.

 Oproti minulému ročníku se na start postavili pouze muži, kteří však excelovali ve všech částech soutěže. Nejdříve naši hasiči nastoupili na teoretickou část. Kde zodpověděli všechny otázky s hasičskou tématikou správně. Druhou disciplínou byla štafeta, kterou s přehledem vyhráli. Poslední částí je útok, podle starého způsobu neboli klasika. Na této disciplíně naši hasiči zabodovali.

 Po takto skvělých výkonech nastalo vyhlášení vítězů. Mezi ženami zvítězilo jediné družstvo z Hrbova. Na třetím místě mezi muži se umístili Lavičky „A“. Na druhém skončilo družstvo z Oslavice. A nyní to nejhlavnější - celou soutěž vyhráli naši hasiči. Podařilo se jim to po dlouhých 42 letech. Poslední takový úspěch se podařil družstvu mužů v roce 1966. I tenkrát to šlo o velký úspěch.

 Za náš sbor cvičili: Jakub Bahenský, Lukáš Hekrdla, Martin Hekrdla, Tomáš Horký ml., Luboš Křehlík, Aleš Remer, Jan Remer, Vít Staňek