Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajské kolo dorostenců a dorostenek Petrovice 2009

21. 6. 2009
Krajské kolo hry Plamen se nám ještě několik let zpět zdálo téměř nereálné, ale nyní se našemu kolektivu už dvakrát podařilo postoupit a letos jsme přímo excelovali v kategorii dorostenců, kdy vyhrály obě naše družstva. Bohužel až na kraji nám došlo, že tenhle double přinesl spíš nepříjemnosti.
V krajském kole nás čekala spousta překvapení. Nejdříve jsme zjistili, že mezi dorostenkami bude startovat na stovky pouze šest holek, protože přihláška té poslední se někde ztratila. To byla pro nás docela rána, jelikož takhle neběžela Eliška, které stovky zrovna šly docela obstojně - tedy na nás skvěle.
První disciplínou, na kterou jsme nastoupili, byla štafeta 4x100 m s překážkami. První nastoupili naši dorostenci. Bohužel nastaly problémy a čas nebyl nic moc. U dorostenek bylo těch problémů taky hodně a čas tak nestál za nic. Naštěstí se druhé pokusy povedly mnohem lépe.
Další na řadu přišly stovky. Na dvou drahách běželi kluci a na třetí holky. A tady byl pro nás kámen úrazu, protože většinou běželi zaráz dva naši zástupci. Nastalo mnoho zmatků. Především první pokusy u holek se nepovedly a byla spousta diskvalifikací. Kluci na tom byli o něco lepší. Především Luboš zaběhl naprosto úžasný čas. Druhé pokusy už nebyly tak "narvané", protože nejdříve odběhli naši kluci a poté až začaly "stovkovat" holky. Nejdůležitější bylo mít aspoň časy.
Testy jsme se sice učili na okres, ale bohužel jsme si je po cestě nezopakovali. Nyní už k tomu můžeme říct jediné - škoda, stálo by to zato.
Poslední disciplínou byl požární útok. Klukům se zaútočit moc nepovedlo. Měli strašný prostřik, kolem půl minuty. Jaká škoda. Dorostenky si moc na nástřikové terče nevěřily, ale o to to bylo lepší. S časem jsme byly docela spokojené. Tedy na nás byl dobrý. O to větší nás čekalo překvapení po skončení soutěže.
Ještě před vyhlášením jsme nevěděli jestli to u holek "klaplo" nebo ne. Kluci to měli jisté - obsadili krásné 3. místo, ale holky si pořád nebyly jisty, jestli budou také na bedně, nebo skončí těsně pod ní.
Nakonec to bylo úžasné! Obě naše družstva obsadila 3. místa v krajské soutěži. Je to pro nás opravdu úspěch. Už postup na kraj byl nádherný.
Trochu nás však může mrzet, že jsme nebojovali víc. Druhá místa nám utekla pouze o kousek - v obou případech o testy. Na druhou stranu - kdo by před soutěží řekl, že naše dorostenky na bednu dostane požární útok.

Výsledky:
dorostenci:
štafeta - 2. místo
stovky - 4. místo    (Luboš 19 54s 1.místo)
testy - 4. místo
požární útok - 3. místo

dorostenky:
štafeta - 3. místo
stovky - 4. místo
testy - 3. místo
požární útok - 1. místo

Zúčastnili se:
Jakub Bahenský, Adam Broža, Jakub Broža, Jiří Horký, Michal Konečný, Luboš Křehlík, Jan Remer, Vladimír Zezula
Lucie Bahenská, Katka Baráková, Eliška Benešová, Eliška Horká, Veronika Horká, Aneta Krejčová, Jana Křehlíková, Ludmila Rousová
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář