Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plamen - jarní kolo DOROST

30. 5. 2009

V sobotu 30. května se v sportovním areálu v Bystřici nad Pernštejnem se konalo okresní kolo hry Plamen v dorostenecké kategorii a také okresní kolo v požárním sportu mužů a žen. Naše družstva mohla obsadit všechny kategorie, ale raději jsme se soustředili pouze na dorostenecký Plamen. A také se nám to vyplatilo.

Počasí bylo po celou dobu trvání soutěže špatné, pořád silně pršelo, a to se projevilo i na celé soutěži. První změny proběhly ještě před začátkem soutěží. Na štafetě byly úseky s oknem, bariérou a minimaxem zkráceny na 80 m a kladina byla z celé štafety vyloučena a úsek s hadicemi se běžel jako poslední.

První nastoupili po mnoha zmatcích kluci na štafetu. První pokus se docela povedl. Čas byl 63 vteřin.

Holky první štafetu nezvládly, dostaly jsme dva červené praporky za předávku a pak za předčasné odpojení proudnice.

Po mnoha nekonečných zmatcích nastoupili kluci na požární útok. Ten se jim docela slušně: 29 sekund.

Závody pokračovaly druhým pokusem štafety dorostenek, která se povedla mnohem víc: 72 sekund. A tím jsme si zajistily druhé místo na štafetě.

Kluci nastoupili na druhý pokus štafety poměrně záhy po holkách. Druhý pokus se však nepovedl na napojení rozdělovače a byl tak horší.

Poté však začalo "lít jak z konve". Zrovna ve chvíli, kdy měly jít na start požárního útoku dorostenky. Hlavní rozhodčí této disciplíny však soutěž přerušil. Po asi čtvrt hodině se mohlo pokračovat. Ač za nepřízně počasí, se nám povedl slušný útok 26 vteřin.

Během dne si ještě obě družstva napsaly testy na teorii a obojí je měli bezchyby, čímž si za tuto část hry připsali první místa.

Nyní už se čekalo pouze na vyhlášení výsledků. To pro nás už nebylo napínavé, protože podle výsledkové tabule jsme si spočítali, že obě družstva vyhrála!!!

Na nástupu se nám naše "domněnky" potvrdily a opravdu jsme dali

double - obě postupující družstva z našeho okresu jsou ta roudská!!!

Toto je náš historický okamžik!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář