Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plamen 2008/09 - jarní kolo - DOKÁZALI JSME TO, POTŘETÍ NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

24. 5. 2009

ObrazekV sobotu 23. května se ve SKI areálu v Novém Městě na Moravě uskutečnilo druhé - podzimní kolo celorepublikové hry plamen. Náš kolektiv na start postavil obě svoje družstva - mladší i starší žáky. Počítalo se, že by obě družstva mohla obsadit pozice v první desítce, avšak nás obě opravdu mile překvapila.

První na start nastoupili mladší žáci. Začínali nejdůležitější disciplínou - požárním útokem Plamen (ČR). Trénovali jsme ho hodně, ale v této disciplíně, kde jde o setiny sekundy a také o náhodu, není nikdy nic jisté a navíc jedna jediná chyba může celoroční snažení zhatit. Ale s nervy našponovanými k prasknutí jsme to zvládli velice dobře a po devíti odběhlých družstvech (mezi nimiž byli i favorité) jsme byli na krásném 2. místě.

Jako druzí se představili naši starší žáci, kteří, jak se zprvu zdálo, jeli pouze jakoby do počtu. Za celý půlrok se pořádně ani nesešli a téměř netrénovali, takže nikdo dobrý výkon nečekal, ale jejich "obhajoba loňského úspěchu" nebyla zase tak špatná, jak všichni čekali. Jejich první představení v soutěži se stal útok CTIF. A velice se jim povedl. Sice několik trestných bodů bylo, ale jen málokteré družstvo dokáže tento útok bezchybně a na soutěži téměř žádné. Ale byly to blbý chyby, to je fakt.

Soutěž pro nás pokračovala štafetou na 400 metrů s překážkami CTIF pro naše nejmladší hasiče. A také se docela povedla. I po letech musíme brát v potaz, že naši hasiči patří ve své kategorii k těm nejmenším. I přes nízký věk naši běželi skvěle a nervozita na nich nebyla téměř poznat. Výsledný čas byl velice slušný.Obrazek

Štafeta u starších žáků byla také vcelku dobrá. Sice došlo ke špatné předávce, ale máme v týmu také dobré sprintery, kteří zrátu dohnali. Je poznat, že většina z tohoto týmu už má s disciplínami hry Plamen své zkušenosti a je jich hodně. Vždyť dva z nich soutěží ve hře Plamen už po sedmé! A ostatní na tom jsou obdobně.

Rychle po štafetě nastoupili starší žáci na poslední - královskou - disciplínu: požární útok. A tady nastaly problémy. Útok se holt nepovedl. Disciplína, kterou jsme trénovali asi nejvíc se nepovedla a naši hasiči "vyhořeli". Ale i tak můžeme být spokojeni.

Do této chvíle všechno rychle odbíhalo a my doufali, že se letos dostaneme brzy domů, ale najednou se celá soutěž zasekala na útoku CTIF. Je to dost náročná disciplína nejen pro soutěžící, ale také pro rozhodčí, kteří musí celou trasu projít a konsultovat. Proto tato soutěž trvá vždy tak dlouho.

Po dlouhém čekání nastoupili i naši nejmenší hasiči na útok CTIF, o kterém jsme vždy předem přesvědčeni, že to bude v našem podání tragédie. Tragédie to opravdu byla. Náš chumel dětí, které netušili, co mají dělat na konci útoku vypadal zajímavě. Ve chvíli, kdy přiběhli "ti s hadicema" a stoupli si ke stojanu u vedlejší dráhy, bylo jasné, že tenhle boj jsme prohráli. Nástup byl sice trošku odlišný od směrnic, zato velitelka družstva podala jako jedna z mála hlášení. Trestných bodů bylo snad milion, a tak se rozplýval sen o medailích.

Na závěrečném nástupu nás však čekaly dva příjemné šoky. Obrazek

Nejprve se vyhlašovala kategorie mladších žáků. Říkali jsme si, že náš výsledek bude kolem pátého - šestého místa, ale nervozní jsme všichni byli už od desátého. Jak se vyhlašovaly všechny příčky a naše družstvo stále nebylo jmenováno, začali jsme se těšit z toho, že to bude někde hodně nahoře. 6. místo - nic. 5. místo - nic. 4. místo - nic. My máme medaili! Radovali jsme se všichni. Ano, dostali jsme medaile - bronzové za neuvěřitelné 3. místo!!! Celé družstvo mladších žáků vystoupilo a převzalo medaile, diplomy a odměny od vysokých okresních funkcionářů. Všichni byli nadmíru spokojeni a šťastní. Poprvé naši nejmenší vystoupili "na bednu".

Starším žákům asi nikdo zvlášť moc nevěřil. Vyhlašovalo se opět od posledního místa. Když se vyhlašující dostali k desátému místu, všichni jsme si oddychli. Nebude to tak špatné. Vyhlašování rychle pokračovalo a Ruda nikde. Bylo to téměř neuvěřitelné, když najednou pan Slámečka řekl: "5. místo - SDH Ruda!" Našim hasičům se po všech preripetiích, schánění lidí do družstva a vysoké absenci na trénizích, povedlo kvalitně zaběhnout tuto soutěž a nedát na sobě nic znát.

Po cestě domů nás čekala odměna v podobě zmrzliny. Každý účastník si mohl v cukrárně vybrat kopeček nebo dva opravdu dobré zmrzliny, kterou dostal za svoji "příkladnou reprezentaci našeho sboru".

Nyní nezbývá než pogratulovat všem našim hasičům, kteří vybojovali takto skvělá umístění. A také hlavnímu vedoucímu panu Křehlíkovi.

 

Náhledy fotografií ze složky Okresní kolo Hry Plamen

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář