Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní kolo hry Plamen 2008

12. 10. 2008
V neděli 5. října se ve SKI areálu u Nového Města na Moravě uskutečnila soutěž Plamen mladých hasičů. Do boje nastoupilo družstvo starších žáků a také již tradičně kolektiv mladších žáků.
Starší žáci měli sice co obhajovat, ale chyběli prostředky. Po loňském krajském kole skončilo mnoho z našich skvělých hasičů - především už kvůli věku nemohli startovat, ale také po krajském kole byli znechuceni dodržováním slibu fair-play. V letošním ročníku budou tedy pouze, aby si zacvičili. Většina z nich startuje letos i za dorost.
Výsledky starších žáků: braňák - 6. místo, 4x60m - 16. místo, dvojice - 8. místo
Celkově jsme obsadili 8. místo, ale to nevadí. Pokud pojedeme i na jaře, máme ještě možnost zasáhnout do pořadí - snad.

Mladší letos jeli bojovat o medaile, ale nějak se to nepovedlo. Naše družstvo bylo tradičně nejmenší a tak nemůžeme doufat, že porazíme kolektivy složené z čtvrťáků a páťáků. Ale i přesto jsme se dopustili školkovských chyb a za ty jsme zaplatili. Při dvojicích nám nešla spojit hadice s proudnicí a nakonec ještě 10 vteřin za motání v běhu. Škoda, kdyby jsme neměli ty trestné body, tak by jsme obsadili 2. místo. Takhle to bylo až 6. Na štafetě na 4x60m jsme se taky moc nevytáhli, s časem bez trestných vteřin, by jsme obsadili krásné 3. místo. Bohužel jedna absurdní chyba nás posunula až na 10. příčku. Braňák jsme zvládli téměř na jedničku. 5. místo se zdálo být až příliš vzadu, ale co se dá dělat? Asi nic.
Celkově mladší žáci obsadili 6. místo v průběžném pořadí po prvním kole. A to není zase tak špatné. Na 5. místo nám přebývá jeden bod. Problém bude, že za námi jsou dvě další družstva až příliš natěsno. Uvidíme na jaře.